#EducationCanNotWait #NoLostGeneration

  • E-mail: info@hayatsur.org
Türkçe - English

Sponsor Ol

Dünyanın çoğu yerinde olduğu gibi Türkiye’de de ailelerin maddi yoksunluğu, çocukların eğitim hayatlarının risk altında kalmasına yol açmaktadır. Hayat kurma mücadelesi veren mülteci ve Türkiyeli aileler için çocukların eğitimi ikinci planda kalmaktadır. Bu durumda, çocukların kendi geleceklerini kurmaları için en önemli fırsatın, eğitim haklarının, ellerinden alınmasına sebep olmaktadır.

Maddi sıkıntı yaşayan aileler çocuklarının okula devam etmesini sağlamakta zorlandığı için, çocuklar okul yerine çalışmayı tercih etmek zorunda bırakılmaktadır.

Türkiye’de çocuk işçi sayısı 2 milyona yaklaşmış durumdadır.  Çalışma hayatına başlamamaları gereken yaşta başlamak zorunda kalan çocuklar, genellikle merdiven altı atölyelerde, her türlü istismar ve suistimale maruz kalmakta, uzun saatler çalıştırılarak sömürünün bir parçası haline gelmektedirler.

Okul gönderilmeyen diğer çocuklar ise çocuk evliliği, madde bağımlılığı, marjinal grupların ve suç örgütlerinin etkisi altında kalmak gibi çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Çocukların dezavantajlarını benimsemedikleri yaşamlara sahip olabilmeleri için, her yeni gün daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. 

Şimdilik Ayşe, Ahmet, Mesut, Hayal, Rasim, Eylül’ün… Öncelikli olarak desteğinize ihtiyaçları var.

Ayda XXX TL bağış yaparak, çocukları çalışmak zorunda kalmak ve kaybolmaktan kurtarabilir; eğitim almalarını sağlayabilirsiniz.

Onlara hayallerini kurdukları yaşamlara ve yaşam şekillerine ulaşma şansı tanıyabilirsiniz.

Sponsor Olabileceğiniz Kişiler

Sponsor Ol